Masaż twarzy ma przede wszystkim działanie profilaktycznie. Jego głównym celem jest utrzymanie skóry i mięśni w stanie elastyczności oraz zapobieganie powstawaniu zmarszczek. W masażu twarzy zastosowane jest stopniowanie ruchów od łagodnych, wprowadzających do coraz silniejszych, aż do punktu kulminacyjnego, po którym natężenie masażu stopniowo spada.
Natężenie masażu, czas jego trwania, ilość i rodzaj ruchów uzależnione są od elastyczności skóry, stopnia napięcia mięśni, grubości podściółki tłuszczowej oraz grubości skóry.
Jak masaż oddziałuje na skórę?
Masaż oddziałuje bezpośrednio na tkanki które są masowane, a ruchy powodują zaróżowienie skóry, pobudzenie krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych. Powoduje to lepsze dotlenienie tkanki, zwiększa się bowiem dopływ krwi tętniczej do masowanych obszarów. Masaż lekko złuszcza warstwę rogową naskórka, ułatwiając oddychanie skórze i szybsze wchłanianie zastosowanych preparatów. Mechanizm drażnienia górnych warstw skóry pobudza je do odnowy, wzmacnia elastyczność skóry i mięśni, przeciwdziałając tworzeniu się zmarszczek. Objawy starzenia skóry można łagodzić właśnie za pomocą masażu twarzy.
Wskazania do masażu twarzy:
- szorstka, odwodniona skóra,
- poszarzała, niedotleniona cera palacza,
- zmniejszenie obrzęków limfatycznych,
- ujędrnienie skóry, wygładzenie zmarszczek,
- przywrócenie prawidłowego napięcia mięśni twarzy,
- łagodzenie stanów pooperacyjnych (blizny, bruzdy),
- porażenie nerwu twarzowego,
Przeciwskazania do masażu twarzy:
- liszaj,
- opryszczka,
- trądzik w stanie zapalnym i ropnym,
- stany zapalne i ropne w jamie ustnej,
- gorączka,
- powiększone węzły chłonne,
- wysokie ciśnienie,
- zaawansowan miażdzyca
- zakrzepica,
- zapalenia żył
Posiadamy wiedzę, wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesne urządzenia światowej klasy. Zapewniamy komfortowe warunki, dyskrecję i kameralną atmosferę w czasie wizyty. Jeśli zastanawiasz się nad tym zabiegiem zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszych specjalistów.